GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Deha'dan ilginç radyo bülteni !

Son zamanlarda müzik dünyasi korsanin yani sira ekonomik krizin etkisini iyice hissetmeye basladi. Müzik yapimcilarinin yani sira sarkicilar da bu krize kendilerince bir yol bulmaya çalisiyorlar. Iste onlardan bir tanesi de ATv'de yayinlanmis olan Akademi Türkiye yarismasinin finalistlerinden DEHA ve ilginç radyo bülteni.

Yarismadan sonra Esra Ceyhan'in programinda orkestrasi ile uzun süre izleyenlere müzik yapmisti. Simdi ise uzun bir aradan sonra 5555 ismini verdigi albümü ile müzik takipçileri ile bulustu. Albümün çikis sarkisi da "Vazgeç kalbim" simdiden radyo listelerinde en çok çalanlar arasina girdi. Radyolarin da ilgisini gönderdigi bültenle hemen çekti. Deha radyolara "Radyonuzda Çalinmak Üzere Sarkici Basvurusu" olarak gönderdigi cv si ile ekonomik krizde is arayanlarin çilesine dikkat çekmek istedi.

Iste o bülten...

RADYONUZDA ÇALINMAK ÜZERE SARKICI BASVURUSU

Adi : DEHA
Soyadi : BILIMLIER
Sahne Adi : DEHA
Albüm adi : 5555 ( Besbinbesyüzellibes)
Dogum Yeri : Izmir
Dogum Tarihi : 04 Haziran 1982
Medeni Hali : Bekar

Ögrenim Durumu :
Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuari

Is-Müzik Deneyimi:

Izmir basta olmak üzere Ege, Akdeniz'in sevilen mekanlarinda sahne aldi. Sahne ünü kulaktan kulaga tüm Türiye'ye yayildi. 2004 yilinda Atv'nin düzenledigi AKADEMI TÜRKIYE yarismasinda finalist oldu.Televizyon programlarinda canli performansiyla iyi bir yer edindi. Albümü olmadan sadece yurt içi degil yurt disinda da en çok sahne alan isimlerden oldu.

Albümde kimlerle çalisti?:

Versiyonlariyla beraber sekiz sarkinin yer aldigi albümde; Murat Günes , Nezih Üçler, Emre Kaya, Eyüp Hamis, Taskin Sabah, Aytaç Özgümüsoglu, Erdem Sökmen gibi önemli isimler ile çalisti.

Klip Çekti mi?

"Vazgeç Kalbim" albümün çikis sarkisi, klibi de dinleyicinin gördügü anda gözünü ayiramayacagi görsellige sahip. Vazgeç Kalbim; Hayalet filmini andiran konusu ile kisa bir film tadinda izlenecek.

Albüm kayitlari hakkinda :

Son zamanlarin elektronik soundundan tamamen farkli. Bu albüm tamamen canli çalinan enstrümanlar tarafindan kayit edilmistir. Bu yüzden daha sicak gelirse sasirmayin!

5555 nedir?

Sarkiyi dinlediginizde bu kocaman rakamin parayla ilgisi olmadigini hatta gerçek anlamda duygusal oldugunu anlayacaksiniz.

Etiketler: dehadan ilginç radyo bülteni, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 7/11/2009 7:02:28 PM 792