GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Cüneyt Çakim ve Siyah

Seyhan Gold müzik etiketiyle piyasaya çikan Cüneyt Çakim'in "Siyah" isimli albümü bastan sona, ardi ardina birbirini takip eden sarkilarla bir hikâyeyi notalara ve müzige döken duygulari doruk noktalarina ulastiran bir albüm.
Cüneyt Çakim'in sakin görünen ama yüreginde yogun firtinalar kopan hayatini anlatan bu hikâyede Cüneyt Çakim'i ve dolayisiyla o inisli çikisli coskulu hayatini, feryatlarini, kahkahalarini ve gözyaslarini sanki yaninizdaymis gibi hissedeceksiniz. Hikâyeyi bazen bir yol hikayesine bazen de çilgin bir ask hikayesine benzeteceksiniz ama son sarkinin son notasini bitirene kadar hikayeyi anlayamayacaksiniz...

Ve o son notayi da bitirince diyeceksiniz ki ; "Evet bu adam Türkiye'nin gerçek ve içten, kalpten ama özentisiz DUYGUSAL PRENSI..." Bugüne kadar tüm hayati boyunca siirleriyle askini dillendirecek duygusal müzigiyle kavgalarini haykiracak kadar çilgin olan bir kisi Cüneyt Çakim. Öncelikle bu albümü ve dolayisiyla bu hikâyeyi anlamak için gelin Cüneyt Çakim' taniyalim. Bakin kimmis Cüneyt Çakim?

Isviçre de dogup büyüyen ve orada Eczacilik okuyup mezun olan Cüneyt ayni dönemde uzun seneler boyunca müzik egitimine de devam etti.

Içinde küçük yaslardan itibaren mevcut olan müzik sevgisi ilk baslarda bestecilik ve söz yazarligi ile kendini ortaya çikardi Cüneyt'te. Pinar Aylin, Bendeniz, Reyhan Karaca, Berdan Mardini, Ziynet Sali, Zeynep, Mine Kosan gibi bir çok sanatçiya bir çok hit olmus sarki veren Cüneyt Çakim için aslinda bu dönem bir kendini gelistirme dönemi idi.Müzigin mutfaginda iyice pistikten sonra ancak kendini müzik piyasasina yorumcu kimligi ile çikarmaya karar veren Cüneyt Çakim bu dönemde sadece yurt içi degil ayni esnada yurtdisinda da bir çok ünlü sanatçiya beste verdi.

Bundan 2 sene evvel kendini artik yorumcu olarak hazir hisseden Cüneyt Çakim stüdyo çalismalarina basladi. Bu çalismalara DJ Murat Uncuoglu ve Aytekin Kurt ile basladi.

Albümde bir sarki Aykut Gürel'e ait "Sana güvenmiyorum", bunun disinda "Yerin Dolmaz" isimli sarki Yunanli besteci Adonis Vardis'e ait. Diger tüm sarkilar Cüneyt Çakim imzasi tasiyor...

Su siralar gerek yeni albümün çikis heyecanini yasiyan Cüneyt Çakim ayni esnada da dünyaca ünlü sarkici DANA INTERNATIONAL'in yeni albümüne "Ya Hay" isimli sarkisini vermenin gurur ve keyfini yasiyor.

Müzik piyasasina girerken fizigi ile degil sadece müzigi ile dikkatleri üzerine çekme arzusunda olan Cüneyt Çakim in bu konuda fotograflarina dahi bakinca maalesef pek basarili olamayacagini anlamak saniriz mümkün. Bugüne kadar bir çok dergiye haber ve kapak olmus degisik ve ilginç tipi bir çok kisinin ilgisini en az müzigi kadar çekecek.

Etiketler: cüneyt çakim ve siyah, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 6/20/2007 1:38:06 AM 520