GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Cihan Güçlü : Ama

Cihan Güçlü'nün, ilk stüdyo albümü "AMA" Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerin begenisine sunuluyor. Bestesi ve sözü Cihan Güçlü'ye ait 11 sarkidan olusan "AMA" albümünün prodüksiyonu Dünya Müzik'e ait.
Cihan Güçlü'nün 13 yasinda akordeon dersleri ile basladigi müzik aski 14 yasinda evde babasinin gitarini çalarak devam etti. 8. Sinifta iken müzik ögretmeni olan Candan Erçetin'in de tesvik etmesiyle o yillardan bu güne elinden düsürmedigi gitari ile hesapsiz, samimi duygularini dile getirdigi birçok sarki besteledi.

Galatasaray Lisesi'nden sonra Istanbul Devlet Konservatuari Klasik Gitar bölümünü tamamlayan ve halen Haliç Üniversitesi Konservatuari Türk Musikisi dalinda yüksek lisans ögrenimi gören Cihan Güçlü bu zamana dek hem stüdyo müzisyenligi hem de besteci ve aranjör olarak birçok dizi, tiyatro ve film müzigine imza atti.

10 yili askin bir beste birikiminin sonucunda hazirlanan "AMA", 2 yillik bir stüdyo çalismasi sonucunda ortaya çikti. Alper Erinç stüdyosunda kaydedilen albümün aranjörlügü Korhan Erol ve Alper Gemici, masteringi ise Çaglar Türkmen tarafindan yapildi.

Akustik yapiya sahip albümün ilk çikis sarkisi "AMA" kuvvetli melodisi ve samimi sözleri ile dinleyeni hemen etkisi altina aliyor. Geçtigimiz yaz, Candan Erçetin'in "Avea Açikhava Konserleri'ne" konuk olarak katilan Cihan Güçlü ve "AMA" seyircilerden begeni dolu uzun alkislar aldi.

Etiketler: cihan güçlü ama, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 12/24/2010 4:57:04 AM 930