GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Ceylan Ertem: Amansiz Gücenik

Ceyl'an Ertem, Sony Music etiketiyle yayimladigi yeni albümü "Amansiz Gücenik" ile yeniden müzikseverlerle bulustu. 14 sarkinin yer aldigi ve prodüktörlügünü Can Güngör'ün üstlendigi albümde Ceyl'an Ertem, sekiz sarkinin söz ve müzigine kendi imzasini atti.
Cem Tuncer, Can Güngör, Cihan Mürtezaoglu, Cenk Erdogan ve Elif Çaglar gibi degerli müzisyenlerin de sarkilarinin yer aldigi albümde ayrica; sözü ve müzigi Mabel Matiz'e ait olan "Umut Var" ve Ceyl'an Ertem'in "ilham kaynagim, dev ruh" olarak tanimladigi Yildiz Tilbe'nin Ertem'e özel kaleme aldigi "Kahroloji" isimli yepyeni bir sarkisi da bulunuyor.

Kendine has yorumu ve masalsi sarkilariyla müzik dünyasinda kendine özgü bir yer edinmis olan Ceyl'an Ertem, "Amansiz Gücenik" albümünde müzik tarihinin unutulmaz sarkilarindan ikisini de yepyeni düzenlemeleriyle yeniden yorumladi. Ceyl'an Ertem; daha önce birçok kez sahnede seslendirdigi ve yorumuyla büyük begeni topladigi, Yildiz Tilbe'nin "El Adami" sarkisina müzikseverlerden gelen yogun talep üzerine "Amansiz Gücenik" albümünde yer verdi. Sözleri Sahin Çandir, bestesi ise Avni Anil'a ait olan bir Türk Sanat Müzigi klasigi "Ah Bu Sarkilarin Gözü Kör Olsun" eserine de sesiyle yeniden hayat veren Ceyl'an Ertem, albümde sakli parça olarak yer alan bu sarkida da Can Güngör'le düet yapti.

Albüm fotograflari için Aytekin Yalçin'in objektifinin karsisina geçen Ceyl'an Ertem'in “Amansiz Gücenik” albümünün kapak ve kartonet tasarimini ise Burcu Ürgüt hazirladi.

Ceyl'an Ertem'in; adini ünlü sair Edip Cansever'in "Ben Ruhi Bey Nasilim" siirinde geçen bir tasvirden alan "Amansiz Gücenik" albümü müzik marketlerdeki yerini aldi. Albümün; sözleri Ceyl'an Ertem, bestesi ise Cenk Erdogan'a ait olan çikis sarkisi "Bile Isteye" çok yakinda video klibiyle ekranlardaki yerini alacak.

Etiketler: ceylan ertem amansiz gücenik, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 12/3/2014 6:17:42 PM 1423