GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Cep telefonuyla ilk klip çekildi !

Modern yasamin iletisim araçlari arasinda belki de en vazgeçilmezi olan, gelisen teknolojiyle farkli özelliklerle donatilmis cep telefonlari, hayatin öylesine içinde ki, "an"lar onunla kaydediliyor, onunla yasaniyor.Ilk albümü "Enderin"i piyasa çikartan Ender; ilk albümünün ilk klibi ile Türkiye'de bir ilke imza atiyor.

"Yak Atesinle", Türkiye'de "Cep telefonuyla çekilen ilk müzik klibi" oldu.ENDER, teknolojinin hayatimizdaki vazgeçilmezligini vurgulayarak, kariyerinin ilk klibinde kamera olarak sadece cep telefonu kullandi. Türkiye'de profesyonel amaçli bir müzik klibi, ilk kez cep telefonu kullanilarak çekildi.

Çekimleri yaklasik iki gün süren klip için, cep telefonundan en iyi verimi alabilmek amaciyla, bir hafta boyunca deneme çekimleri yapildi. Klip, iki cep telefonuyla farkli açilardan, es zamanli yapilan çekimlerin montajlanmasiyla olusturuldu. Cep telefonunda objektif ve isik ayarlari yapilamadigindan teknik açidan zorlanilan klibin çekiminde, kamera disinda tüm profesyonel donanimlardan yararlanildi.

Yapimciligini Demo Prodüksiyon'un üstlendigi klibin yönetmenligini, Erhan CERRAHOGLU ve Özer ÖZSARI yapti. Klipte, ENDER'e Deniz YIGITER eslik etti. Türkiye'nin cep telefonuyla çekilen ilk müzik klibi "Yak Atesinle" Haziran'in ilk haftasindan itibaren ekranlarda izleyicileriyle bulusacak.

Etiketler: cep telefonuyla ilk klip çekildi, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/30/2008 5:07:30 PM 771