GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Cenk Han Alkaya : Gülmeyi Dene

Davul çalarak müzik kariyerine başladıktan sonra 1998'den itibaren solisti olduğu grubu Sodapop ile çeşitli barlarda sahne alan Cenk Han Alkaya'nın ilk albümü "Gülmeyi Dene" ON-AİR etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı. Marmara Üniversitesi Seramik bölümü mezunu Cenk Han Alkaya, 2 yıl boyunca ünlü opera sanatçısı Nuri Candaş'tan şan dersleri aldı.

10 şarkının yer aldığı albümün mixlerini Uğur Onatkut, masteringini Cem Büyükuzun yaptı. Prodüktörlüğü Cenk Han Alkaya'ya ait albümde yer alan tüm söz ve besteciler sanatçının 15 yıllık müzik yaşamının küçük bir özeti gibi. Arabesk tınılardan uzak durarak, modern bir sound anlayışı ve çizgisinde hazırlanan hazırlanan albümde sanatçıya, 2 şarkıda Aylin Aslım back vokal yaparak, düzenlemelerde Kargo gurubundan Serkan Çeliköz katkıda bulundu. Albümün ilk klibi sözleri Cenk Han Alkaya'ya müziği Faruk Kavi ye ait Duyuyor musun? şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde, Beylerbeyi ve Ümraniye Kromtel fabrikasında çekildi.

Alternatif/indie rock tarzındaki albümün 2007 Haziran ayında başlayan kayıtları Mert Alkaya ve Faruk Kavi tarafından Cenk Han Alkaya'nın evinde yapıldı. Albümün davul kayıtları evin salonunda, şarkıların gitar ve diğer enstürman kayıtları; amfi ve mikrofonlar kurularak sanatçının odasında kaydedildi. Vokal kayıtlarının yarısı evde, geri kalan kısmı da doruk stüdyolarında Uğur Onatkut ve Alper Gemici tarafından kaydedildi.

Etiketler: cenk han alkaya gülmeyi dene, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 24.5.2008 15:49:34 796