GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Cenk Han Alkaya : Gülmeyi Dene

Davul çalarak müzik kariyerine basladiktan sonra 1998'den itibaren solisti oldugu grubu Sodapop ile çesitli barlarda sahne alan Cenk Han Alkaya'nin ilk albümü "Gülmeyi Dene" ON-AIR etiketiyle müzik marketlerde yerini aldi. Marmara Üniversitesi Seramik bölümü mezunu Cenk Han Alkaya, 2 yil boyunca ünlü opera sanatçisi Nuri Candas'tan san dersleri aldi.

10 sarkinin yer aldigi albümün mixlerini Ugur Onatkut, masteringini Cem Büyükuzun yapti. Prodüktörlügü Cenk Han Alkaya'ya ait albümde yer alan tüm söz ve besteciler sanatçinin 15 yillik müzik yasaminin küçük bir özeti gibi. Arabesk tinilardan uzak durarak, modern bir sound anlayisi ve çizgisinde hazirlanan hazirlanan albümde sanatçiya, 2 sarkida Aylin Aslim back vokal yaparak, düzenlemelerde Kargo gurubundan Serkan Çeliköz katkida bulundu. Albümün ilk klibi sözleri Cenk Han Alkaya'ya müzigi Faruk Kavi ye ait Duyuyor musun? sarkisina Imre Haydaroglu yönetmenliginde, Beylerbeyi ve Ümraniye Kromtel fabrikasinda çekildi.

Alternatif/indie rock tarzindaki albümün 2007 Haziran ayinda baslayan kayitlari Mert Alkaya ve Faruk Kavi tarafindan Cenk Han Alkaya'nin evinde yapildi. Albümün davul kayitlari evin salonunda, sarkilarin gitar ve diger enstürman kayitlari; amfi ve mikrofonlar kurularak sanatçinin odasinda kaydedildi. Vokal kayitlarinin yarisi evde, geri kalan kismi da doruk stüdyolarinda Ugur Onatkut ve Alper Gemici tarafindan kaydedildi.

Etiketler: cenk han alkaya gülmeyi dene, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/24/2008 3:49:34 PM 719