GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Burak Ekinil: Kadife

Burak Ekinil Kadife
"Balık" adını verdiği albümüyle müzik sektörüne merhaba diyen ve pek çok reklam, film ve dizi müziğinde söz yazarı,besteci ve vokalist olarak imzası bulunan, Türk pop müziğinin genç yeteneklerinden Burak Ekinil albümünün ikinci video klibini çekti: "Kadife"
Albüm çıkışıyla birlikte ilk video klibini Türk Sinemasının unutulmaz oyuncusu Hulusi Kentmen'e olan hayranlığından dolayı Hulusi Kentmen şarkısına çeken sanatçı, ikinci video klibini sözü ve müziği kendisine ait olan "Kadife" adlı parçaya çekti.

Sanatçı bu klipte de en sevdiği şehirlerinden biri olan Barcelona'yı tercih etti. Barcelona sokak sanatçılarının performanslarından görüntüler ve özellikle Burak Ekinil'in Gaudi hayranlığından dolayı Gaudi eserlerinin yer aldığı klip Kuntay Alpman yönetmenliğinde iki günde çekildi. Park Guell'in keyifli dekorunun bolca kullanıldığı klibe, şehrin yağmurlu dokusu eşlik ediyor.

"Balık" adını verdiği ilk albümüyle müzik severlere alışılmışın dışında, özgün bir müzik sunan Burak Ekinil albümündeki pek çok şarkının da hem söz yazarı hem de bestecisi. "Hulusi Kentmen", "Kum ve Cam", "Kadife", "Obur", "Beş On Dak'ka", "Çikolatanın Faydaları", "Kordoba", "KV", "Sonsuza Kadar" adlı şarkıların söz ve besteleri Burak Ekinil'e ait. Albümde yer alan diğer iki şarkıdan "24 Saat" adlı şarkının sözü ve bestesi Bora Tunalı, "Dede" adlı şarkının sözü ve bestesi Murat Gence Gören imzasını taşıyor. Prodüktörlüğünü Burak Ekinil ve Sarp Özdemiroğlu'nun, Yapımcılığını Esen Entertainment'ın üstlendiği albümün tüm parçalarının prodüktörlüğü ve aranjeleri Sarp Özdemiroğlu ve Burak Ekinil'e ait. 

burak, ekinil, kadife DİNLE

Etiketler: burak, ekinil, kadife, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 14.12.2012 03:08:57 966