GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Burak Ekinil: Balık

Burak Ekinil Balık
Reklam, film ve dizi müziklerinden; Pamela, Ceynur ve Grup Hepsi'ye verdiği şarkılar ile tanıdığımız Burak Ekinil bu kez "Balık" adını verdiği kendi albümüyle müzik dünyasına renkli bir giriş yapıyor. Müziğe olan yeteneği çok küçük yaşlarda fark edilen ve dokuz yaşında konservatuar eğitimine başlayan Burak Ekinil, 15 yaşında müzik dersleri vermeye başladı.
On dokuz yaşında hem Alman Lisesi hem de İstanbul Üniversitesi Konservatuar bölümünü tamamlayarak, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü'ne girdi.

Burak Ekinil, lise ve üniversite yıllarında farklı müzik gruplarında solistlik yaptı ve Roxy Müzik Günleri, Fikret Kızılok'u Anma Gecesi gibi etkinliklerde sahne aldı.

2004 yılından itibaren prodüktör, besteci, aranjör, söz yazarı ve vokalist olarak Türkiye’nin en önemli reklam müziklerini hazırlayan "Jingle House" bünyesinde jingle, dizi ve film müzikleri yapıyor.

"Balık" albümünde yer alan Hulusi Kentmen'de dahil on şarkının sözleri, besteleri ve aranjeleri Burak Ekinil'in kendisine ait.

Burak Ekinil'in farklı ve eğlenceli albümü "Balık", Esen Entertainment etiketi altında dinleyiciyle buluşuyor.

burak, ekinil, balık DİNLE

Etiketler: burak, ekinil, balık, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 6.4.2012 15:44:21 719