GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Bülent Ortaçgil : Sen

Türkiye'de sehir müziginin önemli isimlerinden Bülent Ortaçgil, "Sen" isimli yeni albümünü Ada Müzik'ten çikartti. Her zamanki gibi tüm söz ve bestelerde sanatçinin imzasini tasiyan "Sen" çok özel Ortaçgil sarkilariyla bezeli. Bülent Ortaçgil, yogun konser temposuna ragmen yedi yildir albüm yapmamisti.
Son çalismasi "Sen"de yer alan yeni sarkilar sanatçinin sevenlerini ziyadesiyle memnun edecege benziyor. Albümde müziklerin yani sira sarki sözlerinin de siirselligi göze çarpiyor.

"Sen"de Ortaçgil her zamanki gibi gitar ve vokaliyle yer alirken usta müzisyenler Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Agirbas (bas gitar), Birol Agirbas (perküsyon) ve Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlariyla sanatçiya eslik ediyor. SEN'in ilginç bir özelligi de 14 kisilik bir yayli gurubuyla çalinmis olmasi. Bu kayitlar Hollanda da Power Sound studyosunda gerçeklestirildi. Diger kayitlar Türkiye'de Ortaçgil'in yillardir birlikte çaldigi arkadaslariyla yapildi. Düzenlemeler ise Baki Duyarlar'in.

Sanatçinin son stüdyo albümü "Gece Yalanlari"ni 2003 yilinda yine Ada Müzik etiketi ile yayinlamisti. Albümde Yer Alan Sarkilar: Hiç Canim Yanmaz, Denize Dogru, Istedigini Yap, Sen Sorumlusun, Acitir, Adalar, Telefon, Ayrintilar, Niçin, Sen / Ben.

Etiketler: bülent ortaçgil sen, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 12/24/2010 4:56:22 AM 957