GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Bülent Ersoy : Asktan Sabikali

Türk Sanat müziginin DIVA'si, Bülent Ersoy on yillik aradan sonra büyük bir titizlik ve özveriyle hazirlanan "ASKTAN SABIKALI" isimli yeni albümünü hayranlarinin begenisine sunuyor. Bordo müzik etiketi altinda, Erkan Adakoglu yapimciliginda, genel direktörlügünü Vedat Yildirimbora'nin yaptigi, yönetmenligini Selçuk Tekay ile birlikte Ismail Tunçbilek ve Erhan Güleryüz'ün yaptigi "Asktan Sabikali" isimli albümün stüdyo çalismasi yaklasik bir sene sürdü.
12 birbirinden güzel eserin bulundugu, uzun çalisma saatleri sonunda hazirlanan albümde, Tarkan, Gülsen, Erhan Güleryüz, Askin Tuna, Can Tanriyar, Vedat Yildirimbora, Halil Karaduman gibi Türkiye'nin seçkin müzik adamlarinin imzasini tasiyan eserler yer aliyor.

Albümde, sözü ve müzigi ORHAN GENCEBAY'a ait olan "Bir Teselli Ver", sözü Ümit Yasar Oguzcan, müzigi Muzaffer Özpinar'a ait olan "Dost Bildiklerim" ve sözü müzigi Vedat Yildirimbora’ya ait "Dert Bende" isimli hafizalara kazinmis unutulmaz sarkilar, DIVA’nin muhtesem yorumuyla bulustu.

Sözü ve müzigi Tarkan'a ait olan "Bir Ben Bir Allah Biliyor" eseri için stüdyoya birlikte giren iki dev sanatçinin yaptiklari düet ise uzun yillar hafizalardan silinmeyecege benziyor.

Albüme ismini veren "Asktan Sabikali" isimli sarki ise, son dönemde yaptigi bestelerle Türk pop müzigine damgasini vuran basarili sanatçi Gülsen'e ait.

Bir Ben Bir Allah Biliyor
Söz & Müzik: Tarkan
Asktan Sabikali
Söz & Müzik: Gülsen
Istanbul Aksamlari
Söz & Müzik: Erhan Güleryüz
Gün Isigim
Söz: Askin Tuna Müzik: Halil Karaduman
Eylül
Söz & Müzik: Erhan Güleryüz
Kiskanmak Yok
Söz & Müzik: Erhan Güleryüz
Yordular Beni
Söz: Askin Tuna Müzik: Selçuk Tekay
Gidiyor musun?
Söz & Müzik: Selçuk Gönüldas
Alismak Istemiyorum
Söz & Müzik: Can Tanriyar
Dost Bildiklerim
Söz: Ümit Yasar Oguzcan Müzik: Muzaffer Özpinar
Bir Teselli Ver
Söz & Müzik: Orhan Gencebay
Dert Bende
Söz & Müzik: Vedat Yildirimbora

Etiketler: bülent ersoy asktan sabikali, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 9/28/2011 4:06:17 AM 969