GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Bora Duran: Her Sabah

Radyolar ve internette 2011 yazinin en çok ilgi gören, söz ve müzigini Bora Duran'in yazdigi "Gül Senin Tenin" sarkisinin yer aldigi "Her Sabah" albümü Pasaj Müzik etiketiyle raflarda yerini alacak. Temeli akustik gitar ve vokal performansina dayanan bir albüm olan "Her Sabah"da dinleyenleri bekleyen ikinci sürpriz, bir Fikret Kizilok klasigi "Bir Harmanim Bu Aksam" sarkisinin yeni yorumu.
Ilk olarak sadece dijital müzik platformlarinda ve sonrasinda sosyal paylasim sitelerinde paylasilmaya baslanan, listelerde 1 numaraya kadar yükselen "Gül Senin Tenin" sarkisinin video klibi Emir Khalilzadeh yönetmenliginde çekildi.

Konserlerinde enerjisi ve samimiyetiyle herkesi kendine hayran birakan Bora Duran, "Gül Senin Tenin" sarkisiyla popülaritesini ani ve çarpici bir biçimde arttirdi.

Yillardir sahnede yorumladigi sekliyle düzenledigi Fikret Kizilok sarkisi "Bir Harmanim Bu Aksam" disinda, albümdeki 10 sarkinin tamaminin söz, beste ve düzenlemeleri Bora Duran'a ait. "Içerim Ben" adli sarkinin sözleri Ömer Hayyam'a ithafen, onun rubailerinden esinlenerek yazildi. "Beni Öldürdün", "Duman Duman", "Lodos" ve "Yatak" dijital platformlarda yüksek dinlenme oranlarina sahip ve daha önce Bora Duran'i sahnede izlemis olan dinleyicilerin de yakindan tanidigi sarkilar.

Harems stüdyosunda Efe Demiryoguran tarafindan gerçeklestirilen kayitlarda Bora Duran'a gitarlarda Gültekin Kaçar, bas gitarda Eylem Pelit, davulda Okay Aynur, etnik perküsyonlarda Mehmet Akatay ve klavyede Yavuz Daridere eslik etti. Albümün masteringi Çaglar Türkmen tarafindan Sestrem stüdyolarinda yapildi.

"Selam", "Dalgin" adli sarkilarda ney, "Içerim ben" ve "Lay lay"da ud, klarnet, "Aynalar"da düdük gibi etnik enstrümanlar, sarkilarin hikâyeleriyle uyum içerisinde kullanilirken, "Lodos" adli sarkida Bora Duran tarafindan icra edilen klasik kemençe dikkat çekiyor.

Ege Üniversitesi Konservatuari klasik kemençe bölümü mezunu olan Bora Duran, uzun yillar Izmir ve karsi kiyilarinda sahne aldi. Istanbul'da çesitli stüdyolarda, birçok albüm projesine klasik kemençe, gitar, perdesiz gitar ve sesiyle katkida bulundu. Ilk demo kayitlarini da ayni dönemde bu stüdyolarda gerçeklestirdi. Ardindan kendi stüdyosunu kurdu "Her Sabah"i ortaya çikardi.

Bir Harmanim Bu Aksam
Söz & Müzik: Fikret Kizilok
Gül Senin Tenin
Söz & Müzik: Bora Duran
Duman Duman
Söz & Müzik: Bora Duran
Beni Öldürdün
Söz & Müzik: Bora Duran
Yatak
Söz & Müzik: Bora Duran
Selam
Söz & Müzik: Bora Duran
Lodos
Söz & Müzik: Bora Duran
Lay Lay Lay
Söz & Müzik: Bora Duran
Aynalar
Söz & Müzik: Bora Duran
Içerim Ben
Söz & Müzik: Bora Duran
Dalgin
Söz & Müzik: Bora Duran

Etiketler: bora duran her sabah, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 1/12/2012 2:26:11 PM 520