GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Bertug Cemil : Geldim, Gördüm, Sevdim

Albümle ayni adi tasiyan çikis parçasiyla Bertug Cemil, 4 yili askin bir aradan sonra yine dillerden düsmeyecek bir çalismayla hayranlarinin karsisina çikiyor. Ilk albümü "Duygusal Tuzaklar"i 2006 yilinda çikaran Bertug Cemil, yeni albümü "Geldim, Gördüm, Sevdim" ile bu kez de hayati "Hüzün - Umut" düzleminde sorguluyor.
Irem Records etiketli "Geldim, Gördüm, Sevdim"deki 12 parçanin söz - müzik ve düzenlemesi Bertug Cemil'e ait. Ilk albümün dillerden düsmeyen parçasi "Yagmur"un bir akustik versiyonunun da aralarinda bulundugu yeni albümünde Bertug Cemil, yasaminin dinamiklerini, kosulsuz sevginin gücünü ve önemini bütün içtenligiyle paylasiyor.

Yapimciligini Aykut Gürel'in üstlendigi, T&A stüdyosunda titizlikle tamamlanan albümde Bertug Cemil'e, bas gitarda Ferhat Hasanoglu ve Caner Üstündag, davulda Arikan Sirakaya, perküsyonda Güney Güvel, hammondlarda Serhat Ersöz, geri vokalde Pelin Özülkü, ewi ve klarnette Toygun Sözen ve klasik gitarda Cem Tuncer eslik ediyor.

Iki albüm arasindaki sessizligi "Geldim, Gördüm, Sevdim" diyerek bozan Bertug Cemil, kendine has soundunu gelistirerek bu kez Modern Rock-Blues ve Funk etkilesimli yeni Türkçe Rock sounduyla bizlerle...

Kapak fotograflarinda Cahit Baha Pars'in, styling'de ise Ayse Pehlivanli'nin imzalari var. "Geldim, Gördüm, Sevdim" isimli parçaya çekilen albümün ilk klibinin yönetmeni ise Aykut Gürel.

Etiketler: bertug cemil geldim, gördüm, sevdim, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 3/25/2011 6:52:46 AM 540