GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Battle of the Bands 2012

Battle of the Bands 2012
Boğaziçi Üniversitesi radyosu Radyo Boğaziçi, 2012 sonbaharında size büyük bir fırsat sunuyor! 19. Sınırsız Müzik Günleri kapsamında bir gelenek halini alan ve bu sene 14.sü gerçekleşecek olan amatör müzik grupları yarışması "Battle of the Bands" daha önce Gripin, Badem, Sakin gibi günümüzün pek çok sevilen grubuna olduğu gibi bu yıl da sizin için müzik piyasasının kapılarını aralıyor.
Dereceye giren grupların ödüllendirileceği; müzik sektörüne yön veren müzisyenler, yapımcı şirket ve gazetecilerden oluşan seçkin jüri üyelerinin katılımıyla ve Kral Pop TV ve Kral Pop Radyo sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan "Battle of the Bands Finali"6 Ekim 2012 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi'nde müzikseverlerle buluşuyor.

Tüm Türkiye'den katılıma açık olan yarışmaya katılmak isteyen ve kendine güvenen müzik grupları için gerekli şartlar ve bilgiler:

Battle of the Bands 2012 Katılım Şartları

Yarışmacı gruplar amatör olmalıdır. (Daha önceden herhangi bir nedenden dolayı ticari amaçlı albümleri yayınlanmamış olmalıdır.)

Başvurular 11 Ağustos 2012 Cumartesi günü başlar ve 28 Eylül 2012 Cuma gününe kadar devam eder. Yarışmaya katılacak gruplar demolarını, müzik tarzlarını ve gruplarını anlatan tanıtıcı bilgi ve resimlerle birlikte, bu tarihe kadar Radyo Boğaziçi'ne elden, kargo ile veya internet üzerinden iletmek zorundadırlar.

Adres: Radyo Boğaziçi, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü 1. Erkek Yurdu No:11 34342 – Bebek, İstanbul

Mail: bob2012@radyobogazici.net

Demolar CD/Audio veya mp3 formatında olmalıdır.

Grup performanslarının değerlendirilmesinde jürinin daha sağlıklı bir değerlendirme yapabilmesi açısından, hazırlanan demolarda yer alan eserler, grupların kendi besteleri olmalıdır ve demo CD'sinde en az üç beste bulunmalıdır.

Katılan her eser, grup ve/veya sanatçının kendi bestesi olmalıdır. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecektir. Eserlerde jürinin farkına varamadığı bir alıntı çıkması durumunda sorumluluk kabul edilmez, tüm sorumluluk gruba aittir.

Başvurular bittikten sonra yapılacak ön elemede, finale katılmaya hak kazanan gruplar, finalde performanslarını plak şirketlerinden temsilciler ve müzik otoritelerinden oluşan seçkin bir jüri önünde sergileme fırsatını yakalayacaklardır.

Finallere katılmaya hak kazanan gruplar 1 Ekim 2012 Pazartesi günü sosyal medya ve basın yayın organları aracılığıyla duyurulacaktır.

www.radyo.boun.edu.tr    
facebook.com/radyoboun
twitter.com/radyobogazici

Finalist grupların final performans sırası, final günü çekilecek kura ile belirlenecektir.

Finalistlerin yarışma sırasında en az iki şarkıları kendi besteleri olmalıdır. (Şarkı sayısından bağımsız olarak her finalist grubun 30 dakikalık sahne performans hakkı bulunmaktadır ve seslendirilecek şarkı sayısı 3 olarak sabitlenmiştir.)

Yarışmanın finali 6 Ekim 2012 Cumartesi günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü'nde gerçekleştirilecektir.

Jüri

Bu yıl tüm Türkiye'den katılacak birbirinden iyi ve önemli grupları değerlendirecek olan jüri üyeleri (alfabetik sırayla):

Alper Erinç
Barış Akpolat
Gripin
Güç Başar Gülle
Mahcem Öztürk
Murat Beşer
Özgür Aras
Pamela
Tolga Gündüz
Yavuz Hakan Tok
Zeynep Talu

Ödüller

Yarışma sonucunda ilk 3'e girecek gruplara verilecek ödüller;

Esen Entertainment:
Birinciye; Single prodüksiyonu

Kral Pop TV – Kral Pop Radyo:
Birinciye; Tanıtım desteği ve klip yayını.

Cangöz Müzik:
Birinciye; LUDWİG marka bateri
İkinciye; 1 adet JAY TURSER marka elektro gitar ve RITTER marka gitar kılıfı
Üçüncüye; 1 adet LANEY marka 35W amfi

Stüdyo Fanus:
Birinciye; 15 saatlik stüdyo prova hakkı
İkinciye; 10 saatlik stüdyo prova hakkı

Modern Müzik Akademisi:
Birinciye; Yarı zamanlı müzikle ilgili herhangi bir alanda kurs

Interfly:
Birinciye; İstedikleri yön ve tarihtte gidiş dönüş uçak bileti

Ayrıntılı bilgi ve başvurular için: www.radyo.boun.edu.tr

battle, of, the, bands, 2012 DİNLE

Etiketler: battle, of, the, bands, 2012, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 28.9.2012 12:44:47 991