GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Babutsa : London Calling

Türkiye'ye yeni sesler, yeni sound'lar kazandirmayi hedefleyen 4 Mart Müzik, özel bir çalismaya daha imza atiyor.Adini kaktüste yetisen dikenli bir meyva anlamina gelen Babutsa grubu albümünde ilginç tarzi ile dikkatleri çekiyor.

BABUTSA , Londara'da yasiyan 3 türk tarafindan ortaya çikan bir grup, Soner, Ali, Peri adli üç türk genci tüm müzik bilgilerini deneyimlerini ortaya koyarak, eski yavru vatana ait parçalari aldilar ve kendi yorumlarini ekleyip hayatiniza renk katacak bu albümü ortaya çikardilar.

Albümde aslinda farkli müzik tarzlarini bir projede karsimiza çikariyor, pop, fantezi, rock, blues, regy, rum ezgilerini tasiyan albümde 12 sarki yer aliyor.

Albümün ilk Klibi Ali tarafindan seslendirilen "Yanayim Yanayim" adli sarkiya yönetmen Yavuz Özkan tarafindan Ortaköy'de tarihi bir binada çekildi. Albümde farkli tarzlarin hedef alinmasi sebebiyle 2. klibte Peri tarafindan seslendirilen ve Türkiye'de herkesin sevdigi bir parça olan, düzenlemesi blues formatinda yapilan tabii ki gene Yavuz Özkan tarafindan "Köprüden Geçemedim"e çekildi.

Etiketler: babutsa london calling, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 8/22/2009 12:12:57 AM 651