GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Aydilge'den yeni albüm : Kilit

Son dönemde herkesin diline takilan "Takinti" parçasinin ardindan, Aydilge simdi de çikarmak üzere oldugu yeni albümü ve video klibiyle, tüm kilitlerinizi tek tek kirmaya hazirlaniyor. Albümleri, romanlari, akademik basarilari ve çok yönlü kisiligi ile müzik piyasasina kendine özgü renkler katmayi sürdüren Aydilge, yeni albümü Kilit ile bastirdiginiz tüm duygularinizi kiskirtmaya hazirlaniyor!
Rock agirlikli tinilari, popüler müzikle baristiran besteleri, benzersiz vokali ve ezber bozan sahne sovlariyla Aydilge, tüm dinleyicilerine sesleniyor: "Artik kilitlerinizi açma ve duygularinizi özgür birakma zamani!"

2009 yapimi Sobe albümü gibi yine DSM etiketiyle raflarda yerini alacak olan Kilit albümün ilk klibi ise kendisiyle ayni adi tasiyan Kilit parçasina çekiliyor. Takinti klibinin yönetmeni Gökhan Palas yönetmenliginde, Öykü Onur Tanyel'in prodüktörlügünde çekilen klipte 1804 yapimi tarihi bir ev ve 2010 yapimi postmodern bir konser mekani kullaniliyor.

Sözleri Aydilge'ye, bestesi Aydilge ve Cem Sarioglu'na ait olan Kilit'in çekimlerinde Ceylan Zigoslu'nun Aydilge için tasarladigi özel kostümler kullanildi. Aydilge'nin yeni saç ve makyaj tasarimini ise Toprak Seker üstlendi.

Baslarina gelebilecek en ufak bir heyecandan bile çekinen; asiriya kaçmak ya da aci çekmek korkusuyla her türlü duygusal deneyimi es geçenlerden misiniz? Dengeli ve düzgün insan olma bahanesinin altinda yasama karsi korkakliginizi gizlemeye mi çalisiyorsunuz? O zaman kulak verin Aydilge'ye:

"Ask öyle sicaktir ki, agzimin kilidi eriyor ben seni görünce
Açildi mi bir kere, durdur desem bile, vur benle en dibe!"

Etiketler: aydilgeden yeni albüm kilit, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 1/11/2011 4:23:37 PM 903