GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Athena: Pis

Athena Pis
Ülkemizde birçok ilke imza atmış, büyük bir dinleyici kitlesine sahip Gökhan ile Hakan Özoğuz'un oluşturduğu ATHENA'nın, 8.stüdyo albümleri "PİS"in en yeni video klibi albümle aynı adı taşıyan şarkıya çekildi. "Serseri Mayın" ve "Arsız Gönül"den sonraki 3. video klip "Pis" 2011 Athena Almanya turnesinin en heyecanlı konserlerinden Berlin Kreuzberg'deki ünlü rock mekanı SO36'da çekildi.
"Zenne Dancer" filminin prodüktörlüğünü yapan Mpool Entertainment'ın prodüksiyonunu üstlendiği klibi; "Bourne Supremacy", "Darjeeling Limited" gibi yapımlarda yönetmen yardımcısı olarak çalışan Stojan Petrov çekti. Üç kişilik bir kamera ekibinin konser sırasında canlı olarak kaydettiği görüntülerden oluşan klibin montajı Türkiye'de Erkan Erdem tarafından yapıldı.

Üstünde durarak ve irdeleyerek değil tamamiyle içlerinden geldiği gibi yazdıkları 12 şarkıdan oluşan albüm, Londra'daki çalışma döneminde ortaya çıktı. İki aşamalı hazırlık dönemi sonucunda oluşan şarkılar verilen kısa bir aranın ardından son şeklini aldı.

"Pis" Athena'nın son zamanlardaki en renkli, eğlenceli ve enerji dolu video kliplerinden biri oldu.

ATHENA ska, punk ve garage etkilerinin yansıtıldığı bu albümün tüm aranjmanlarını Alp Ersönmez ile birlikte yaptı. Alp Ersönmez'in bas gitarlarını çaldığı albümün davullarında ise Volkan Öktem imzası var. Londra'da Soundmasters Stüdyoları'nda masteringi yapılan albümün prodüktörlüğünü ise Jamiroquai'ın "Emergency on Planet Earth" ve "Return of the Space Cowboy" albümlerini hazırlayan Mike Nielsen yaptı.

athena, pis DİNLE

Etiketler: athena, pis, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 6.4.2012 15:21:40 886