GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Atakan Ilgazdağ Bu Gece

Atakan Ilgazdağ Bu Gece
Beko, Vestel, Akbank, Fiat, Panda, Vodafone ve Turkcell gibi pek çok markaya yüzlerce jingle besteleyen, bir çok dizi ve filmin müziklerini yapan, Kristal Elma ödüllü ATAKAN ILGAZDAĞ; Sonic_i.d ve Arpej Müzik Yapım etiketi ile "YENİ BİR GÜN" isimli ilk solo albümünü 2010 yazında yayınladı. Bu albümde sırasıyla; "Brüksel Lahanası - Washington Portakal", "Yeni Bir gün", "Hiç Olmazsa" ve "Bu Gece" şarkılarına 4 video klip çekildi.
Albümün ilk video klibi; "Brüksel Lahanası - Washington Portakal" isimli şarkıya, Berent Baytekin & Fırat Mançuhan yönetmenliğinde Taxi Filmworks tarafından çekildi. Çekimleri bir tam gün süren ve bir çok tiyatro sanatçısının da rol aldığı klipte, ışık, dekor tasarımı ve performans sahneleri için alanında en yetkin isimler görev aldı. "Brüksel Lahanası - Washington Portakal", önümüze getirilen her olayın bir hap gibi bize yutturulması üzerine, "yemek!" metaforu kullanılarak yazılmış son derece dinamik, hareketli keskin sözlere sahip ve eğlenceli bir şarkı.

Ceyda Sarıhan'ın yönetmeni olduğu ikinci video klip albüme ismini veren "Yeni Bir Gün" oldu. Klibin performans bölümleri Beykoz eski Sümerbank fabrikasında çekilirken videoda Atakan Ilgazdağ'a Bulgar manken Geya Antonova eşlik etti.

ATAKAN ILGAZDAĞ'ın "Hiç Olmazsa" klibi; Ceyda Sarıhan yönetmenliğinde, "The Walking Dead" drama korku dizisinin özel efektlerini hazırlayan ekibin de katkılarıyla Orion Stüdyolarında çekildi. Özel efektlerin de kullanıldığı klipte ATAKAN ILGAZDAĞ'a Brezilyalı model Michelle Dantas eşlik etti. ATAKAN ILGAZDAĞ'ın "hiç olmazsa fişimi kendim çekeyim" dizeleriyle seslendirdiği videoda; hayatının son anlarını yaşadığını bilen ve tüm yaşantısını kendi yaptığı robota aktarmak için çaba sarf eden bir adamın hikayesi animasyon, green box, real efektlerinin birleştirilmesiyle anlatılıyor.

YENİ BİR GÜN isimli albümünün 4. videosu ise, Ceyda Sarıhan yönetmenliğinde "Bu Gece" isimli şarkısına çekildi. Orion stüdyolarında çekilen video klibin görüntü yönetmenliği koltuğunda Murat Tuncel var.

atakan, ilgazdağ, bu, gece DİNLE

Etiketler: atakan, ilgazdağ, bu, gece, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 17.10.2011 11:19:34 744