GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera

Yillar içinde sadik bir dinleyici kitlesi edinen, 1990'larda kurulan Diplomatic Immunity'in devami olarak 2007 yilinda kurulan DIPLOMATIK ROCK OPERA'nin ilk albümü "Artun Ertürk ve Diplomatik Rock Opera" Seyhan Müzik etiketi ile yayinlandi.

"Istanbul Seni Hapsetmis", "Ayrilamayiz Biz" gibi sarkilarin bestecisi Artun Ertürk(gitar), Alp Dündar(gitar/vokal), Baris Menküer(davul), Koray Isildak(bas) ve Murat Köselioglu'ndan olusan grup, uzun yillardir ayni sahneyi paylasiyor.

Çok sesli operatik vokaller ve senfonik rock tinilari özellikle dikkat çekerken; punk, dans ve endüstriyel rock ile bir araya getiren Diplomatik Rock Opera, rock müzige baska bir açidan yaklasiyor.

Tüm söz ve bestelerin, biri hariç, ARTUN ERTÜRK'E ait oldugu albümde birçok ünlü sanatçi guruba eslik etti. Türkiye'nin Santana'si sifati ile otuz yildir bir çok hit sarkiya imza atan Kurtulus, Pamela Spence, Dandanadan'in solisti ve kendine has saksafon sounduyla isim yapmis Korhan Futaci, Türkiye'nin en ünlü bateri ve perküsyon üstadlarindan Turgut Alp Bekoglu, enstrüman özelliginde kullanabildigi sesi ile Cem Adrian ve son yillarin en dikkat çeken yorumcularindan Zeynep Casalini...

Albüm Imaj stüdyolarinda Aykut Sahlanan ve Artun Ertürk'ün ortak prodüktörlügünde kaydedildikten sonra, Çaglar Türkmen tarafindan masteringi yapildi.

Ilk klip söz ve müzigi Artun Ertürk'e ait olan Kurtulus ve Pamela'nin katkida bulundugu "Cinsellik Açik Bir Kapi" sarkisina Adana ve Istanbul Inter Hotel'de genç yönetmen Hakan Gök tarafindan klip çekildi.

Etiketler: artun ertürk ve diplomatik rock opera, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/24/2008 3:48:04 PM 786