GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Alex - ALEXTRONİKA

Alex ALEXTRONİKA
Müzik dünyasının hem sahne hem de vokal performansı açısından en başarılı erkek sanatçılarından ALEX'in, en beğenilen 5 şarkısısının remikslerinden oluşan maxi single "ALEKSTRONİKA" kendi prodüksiyon şirketi Alex-t etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.
2005 yılında yayınladığı ilk albümü "Çok Zor"un hayranları tarafından en sevilen 5 şarkısı Kıvanch K.'nın prodüktörlüğünde tekrar düzenlendi.
 
Elektronik soundların kullanıldığı albümde yer alan parçalarda, elektro sound ve 80'li yılların elektronik soundundaki synth bass yürüşleri temel alındı.
 
Kuru davul kicklerinin elektronik kullanıldığı ve hiçbir kurala bağlı kalmadan özgürce hazırlanan albüm 7 ay süren bir çalışma sonucunda ortaya çıktı. Sadece elektro olmamakla beraber içinde trance ve hibrid gibi birden fazla akımı bünyesinde barındıran "Çok Zor" şarkısının dışında; ilk albümün lokomotif şarkılarından biri olan "Aşk Senin Adın" adlı parçaya elektro sound'dan uzak özel bir vokal mix yapıldı. Albümde yer alan "Maalesef" adlı şarkı; türk etnik sazlarının, down beat sentezli versiyonunun kullanıldığı albümün tek slow şarkısı oldu.

alex, , alextronİka DİNLE

Etiketler: alex, , alextronİka, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 8.8.2007 05:28:42 1046